Jak przygotować się do masażu podciśnieniowego?
Przygotowanie do masażu podciśnieniowego
Jest to zabieg całoroczny, a pacjent specjalnie nie musi się do niego przygotowywać.
Jedynie przed zabiegiem nie powinno nakładać się na skórę żadnych balsamów. Istnieją jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, takie jak: stany zapalne i przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym, infekcje bakteryjne i wirusowe skóry oraz ciąża. W przypadku karmienia piersią należy odstąpić od podawania pokarmu w dniu, w którym odbywa się zabieg. Najlepiej przed przystąpieniem do zabiegu zgromadzić pokarm na pozostały dzień.
Pij wodę przed i po zabiegach
Bardzo istotnym elementem terapii jest picie minimum 1,5 litra płynów dziennie. Może to być niegazowana woda lub herbaty ziołowe. Należy pamiętać, że czarna herbata, kawa oraz słodzone napoje nie wchodzą w skład dziennego zapotrzebowania na płyny. Zwiększone przyjmowanie płynów wpływa na usuwanie z organizmu produktów przemiany materii, złogów tłuszczowych, toksyn oraz może pomóc na zmniejszenie apetytu.
Aktywność fizyczna wspomaga efekty zabiegów
Doskonałym uzupełnieniem zabiegów w modelowaniu sylwetki będzie aktywność fizyczna. Mogą to być czynności codzienne (wchodzenie po schodach, odkurzanie, prasowanie, zmywanie), ale najczęściej wybieraną formą aktywności jest spacer. Zalecany czas trwania pojedynczych ćwiczeń wynosi 40 min, ale nawet kilka krótkich sesji po 10 min daje korzystne efekty.
Jakie są efekty zabiegów?
Efektem pełnej serii zabiegów, jest stymulacja skóry, likwidacja cellulitu i co najważniejsze nadmiar tłuszczu zostaje wydalony z organizmu, a sylwetka staję się wyrzeźbiona. Po takiej serii zabiegów należy pamiętać o zabiegach przypominających raz, dwa razy w miesiącu, schemat ten jest o wiele efektywniejszy niż seria zabiegów wykonywanych raz w roku. W wyniku regularnej stymulacji tkanek, organizm nie powróci do poprzedniego stanu, a Ty będzie mogła lub mógł cieszyć się efektem zabiegów. Celem zabiegu przypominającego jest uruchomienie pamięci tkankowej, wówczas skóra zachowa swój piękny, wygładzony wygląd. Należy podkreślić, że efekty zabiegów mogą być rożne u różnych osób. Wiele zależy od diety, aktywności fizycznej i od prowadzonego trybu życia. Odnośnie diety, nie musimy katować się bezlitosnymi dietami, aby widoczne były efekty zabiegu. Mimo tego warto pomyśleć nad ulepszeniem nawyków żywieniowych, dzięki którym efekt zabiegów będzie szybciej widoczny, poprawimy stan zdrowia i całego organizmu. Warto pamiętać o regularności spożywania posiłków, prawidłowe jest spożywanie o stałych porach od czterech do pięciu posiłków ciągu dnia. Dieta powinna być również bogata w jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz pełnowartościowe białko. Aby zmniejszyć ilość spożywania cukrów prostych spróbujmy sięgać po warzywa przy każdym posiłku. Jak już wspomniałam wcześniej, picie odpowiedniej ilości wody jest istotnym czynnikiem wpływającym na całe ciało, a co najważniejsze na naszą skórę. Dzięki dostarczaniu jej w odpowiedniej ilości usuniemy toksyny z organizmu i nawodnimy komórki. Tak samo jak w przypadku diety, aktywność fizyczna nie jest koniecznym warunkiem do uzyskania efektów, jednak dzięki jakiejkolwiek aktywności fizycznej momentalnie zauważymy poprawę jakości naszej skóry, a redukcja tkanki tłuszczowej zostanie przyśpieszona. Dodatkowo aktywność fizyczna pobudza organizm do usuwania nagromadzonej wody, a wraz z nią usuwa również toksyny. Jak już wspomniałam na początku aktywność fizyczna przybiera wiele form i z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie.
Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
W związku z tym, że wszystkie tkanki miękkie połączone są ze sobą poprzez włókna tkanki łącznej czyli m.in. skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową czy też mięśnie, to wszystkie zabiegi poprawiające wygląd przynoszą rezultaty, gdy poddane zostanie im całe ciało. Jest to gwarancja na to, że cel zostanie osiągnięty nie tylko w miejscu, gdzie uwidacznia się problem na skórze np. cellulit, ale także w miejscu podłoża problemu np. zwłóknione tkanki. Takie działanie gwarantuje masaż podciśnieniowy czyli połączenie energii biostymulującego lasera i światła Led, wywołując efekt fotochemiczny w tkankach i stymulując większą przepuszczalność błon komórkowych. Działanie lasera polega na przenikaniu jego fali 915 nm w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez lipidy w komórkach tkanki tłuszczowej. Powoduje to podwyższenie ich temperatury i przyspieszenie procesu lipolizy. Skutkiem działania laserem jest przyspieszenie metabolizmu organizmu i metabolizmu komórkowego, dzięki temu w naturalny sposób rozkładane są komórki tłuszczowe do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych, a także zredukowany cellulit przez zmniejszenie objętości komórek tkanki tłuszczowej. Najistotniejszy jest fakt, że przy takiej skuteczności zabieg jest bezbolesny, a laser wykazuje mocne działanie na głęboko zlokalizowaną tkankę tłuszczową, nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość i nie uszkadza naczyń krwionośnych.
Głównym działaniem światła Led jest oddziaływanie na fibroblasty i stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny, co skutkuje poprawą struktury skóry i jej ujędrnieniem.
Dlaczego dotlenienie i właściwe mikrokrążenie są istotne w procesie odchudzania i ujędrniania?
Poprawia również mikrokrążenie krwi i dotlenia tkanki, a także stymuluje pracę układu limfatycznego zmniejszając obrzęki i stany zapalne. Bardzo ważne jest to, że fototerapia Led nie jest zabiegiem ablacyjnym, czyli nie powoduje uszkodzeń termicznych, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o fenotyp skóry, możliwość wykonywania zabiegów o każdej porze roku.
Często pacjenci pytają, czy zabieg ten jest bezpieczny. Odpowiadamy jednoznacznie!
Zabieg modelowania sylwetki wyróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Za pośrednictwem mikrootworów umieszczonych w rolkach skóra jest podtrzymywana zanim zostanie zassana do komory głównej. Umożliwia to zmniejszenie sił działających na naczynia krwionośne oraz włókna podporowe skóry, w skutek tego skóra nie jest rozciągana. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny i przeznaczony również dla skór wiotkich oraz naczyniowych.
Aby zabieg przeprowadzony był w bezpieczny i higieniczny sposób niezbędny jest specjalny kostium, który wykorzystuje się przez cały cykl zabiegowy. Zabezpiecza on skórę w trakcie zabiegu, a także ułatwia jego wykonanie i zapewnia komfort zarówno klientom jak i terapeutom.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, ale stan ten powinien ustąpić po kilku godzinach i spokojnie można wrócić do codziennych zajęć.
Zabiegi modelowania sylwetki są prawie dla każdego i nie wymagają specjalnego przygotowania
To, że pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do zabiegów to ogromna zaleta. Badania kliniczne potwierdzają ich skuteczność, a sam zabieg staje się rytuałem, dzięki któremu poprawiamy sylwetkę, kondycję i samopoczucie.
Zabieg przeprowadzany regularnie:
- pomaga zlikwidować cellulit tłuszczowy, włóknisty i wodny,
- ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów,
- pomaga ujędrnić skórę po porodzie,
- udoskonali funkcjonowanie całego układu limfatycznego.